Oracle pracuje nad SMP w filtrze pakietów OpenBSD

Na liście mailingowej tech@ pojawił się patch od pracowników firmy Oracle dodający wsparcie SMP dla filtru pakietów w OpenBSD – pf(4). Zmiany dostarczone przez technologicznego giganta są podobnych gabarytów co sama firma. Developerów OpenBSD czeka przegląd łaty o rozmiarze 10933 linii. Wstępna reakcja na nadesłany patch oraz zaangażowanie Oracle w dostarczenie akceptowalnych zmian rokuje bardzo pozytywnie.

Wdrożenie pf(4) jako domyślnego filtru pakietów w systemie Solaris zapowiedział pierwszy email z łatami jaki pracownicy firmy wysłali na listę mailingową tech jeszcze 5 kwietnia bieżącego roku.

System FreeBSD posiada pf(4) wraz z własnymi modyfikacjami wprowadzającymi wsparcie dla SMP, jednak wersja jest znacznie starsza. FreeBSD swoje zmiany bazuje na pf(4) z OpenBSD 4.1 w FreeBSD 8.x oraz 4.5 dla gałęzi 9.x.

NetBSD również posiada pf(4) w systemie bazowym. Został on wygarnięty z OpenBSD 4.6. System utrzymuje pf jedynie jako warstwę kompatybilności, a docelowym pakietem filtrów w systemie jest npf.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *