Port acorn26 przeniesiony do Tier III

Matt Thomas zamieścił na liście dyskusyjnej port-acorn26 NetBSD.org informację, że portowi grozi usunięcie — o ile nikt nie udowodni, że ta platforma jest nadal wspierana, szczególnie po migracji do GCC 4.8.

Po wymianie zdań nt. procedury weryfikacji acorn26, port ten został umieszczony w kategorii Tier III. Krok ten oznacza specjalny nadzór w najbliższym czasie (planowo 6-12 miesięcy) w oczekiwaniu na weryfikację, czy komuś jeszcze zależy na zgodności z komputerami Acorn Archimedes.

Hardware ten był produkowany na przełomie lat 80. i 90. dla potrzeb brytyjskiego rynku i bazuje on na procesorach ARMv2 i ARMv2a, a więc najstarszych dostępnych w produkcji ARM-ach (ARMv1 pozostał eksperymentem) i charakteryzuje się 26-bitową adresacją pamięci (max. 64 MB). Głównym systemem operacyjnym był w tym czasie RISC OS, spod którego to NetBSD wymaga do uruchomienia bootloadera. Minimalną konfiguracją dla uruchomienia BSD jest co najmniej 8 MB RAM (chociaż istnieje obraz przeznaczony dla 4MB-owych modeli).

Mindaugas Rasiukevicius zauważył, że w 2009 r. jedynym deweloperem był bjh21 — który z czasem poddał się przed ogromem czasu potrzebnego do opieki nad tym portem.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *