Nowi deweloperzy BSD w pierwszym kwartale 2015

Typowym objawem żywotności projektu Open Source jest aktywność społeczności i rozwój kodu źródłowego. W pierwszym kwartale bieżącego roku do grona programistów w systemach BSD dołączyło już kilka osób. Tak jak to w każdej wspólnocie ludzkiej bywa, ludzie przychodzą i odchodzą, jednakże nowi są znakiem, że projekt cieszy się niegasnącym zainteresowaniem nowych ludzi pragnących poświęcić swój czas na rzecz projektu.

freebsdWe FreeBSD pięć osób otrzymało prawa wprowadzania zmian w poszczególnych repozytoriach projektu. 19 stycznia dołączył do grona deweloperów ports (systemu oprogramowania zewnętrznego) Jan Beich (jbeich). W kolejnych miesiącach przystąpili do programistów src (systemu bazowego): Wei Hu (whu) 11 lutego, Jason Harmening (jah) 8 marca, Eric van Gyzen (vangyzen) 8 marca i Kristof Provost (kp) 22 marca.

NetBSD-smaller NetBSD notuje trzech deweloperów: Nilsa Ratusznik (nils) 6 stycznia, Kengo NAKAHARA (knakahara) 7 stycznia i Sevana Janiyan (sevan). Zgodnie z listą zainteresowań Nils interesuje się tematyką pkgsrc i dokumentacją, a Sevan pkgsrc i zagadnieniami bezpieczeństwa w pkgsrc. Kengo jest pracownikiem Internet Initiative Japan (IIJ) od 2013 r. i pracuje nad rozwiązaniami wykorzystującymi technologię NetBSD. Jednym z jego projektów jest implementacja MSI/MSI-X i interrupt affinity dla architektury i386 i amd64.

small_logo DragonflyBSD przyjęło Tomohiro Kusumi, który to 12 lutego wykonał swój pierwszy commit. Tomohiro pomagał rozwijać system plików Hammer podsyłając deweloperom łatki z poprawkami.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *