Przygotowania do EuroBSDcon 2015

Coroczna europejska konferencja EuroBSDCon poświęcona systemom spod znaku daemona odbędzie się 1-4 października w Sztokholmie, stolicy Szwecji. Będzie to już 15 edycja, po raz pierwszy w kraju skandynawskim, jednego z najważniejszych na świecie spotkań BSD (obok AsiaBSDCon, MeetBSD i BSDCan) deweloperów, zwykłych użytkowników i firm zaprzyjaźnionych.Zgodnie z harmonogramem trwają właśnie zapisy dla prelegentów i będą one otwarte przez dwa-trzy miesiące, kończąc się na przełomie maja i czerwca. Rejestracja dla uczestników rozpocznie się w czerwcu i będzie się odbywać do końca września, zostatnie zamknięta przed otwarciem konferencji.

Podczas takich zjazdów odbywają się także spotkania deweloperów danych dystrybucji na tzw. devsummitach, na które typowo trzeba mieć zaproszenie i podczas których odbywają się rozmowy nt. bieżącego rozwoju systemu, prezentacja kandydatów na deweloperów czy omawianie długoterminowych planów.

Konferencje są sponsorowane przez firmy zewnętrzne, a fundacje poszczególnych systemów BSD w ramach możliwości sponsorują wyjazdy członków społeczności mających w planach wygłoszenie referatu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *